Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus sveikatai

       Alyvuogių aliejų kritikavo dėl aukšto Omega-6 ir  palyginti dėl labai mažo Omega-3 santykio riebalų kiekio . Bet jis  turi ypatingai daug  prieš uždegiminių medžiagų. Žinoma, kad lėtinis uždegimas žmogaus organizme yra viena iš pagrindinių daugelio ligų priežasčių. Tai susiję su širdies ligomis, vėžinėmis ligomis, metaboliniu sindromu, diabetu, Alzheimeriu, artritu ir įvairiomis bendromis degeneracinėmis ligomis. Buvo spėliojama, kad vienas iš alyvuogių aliejaus pranašumų yra jo gebėjimas kovoti su uždegimu .

        Tai – vienas populiariausių aliejų, naudojamų plaukams. Jis tinka visiems plaukų tipams, ypač storesniems, pažeistiems plaukams. Alyvuogių aliejus   sustiprina plaukus ir skatina jų augimą. Tiesiog įtrinkite plakus ir palaukite keletą minučių. Paskui plaukite įprastai.

Alyvuogių aliejus mažina uždegiminius procesus

Jau yra įrodymų, kad pati oleino rūgštis, ryškiausia riebalų rūgštis alyvuogių aliejuje, gali sumažinti uždegimo žymenis, tokius kaip C-reaktyvusis baltymas. Tačiau atrodo, kad pagrindinį priešuždegiminį poveikį daro alyvuogių aliejuje esantys fenoliniai antioksidantai, visų pirma oleocanthal, kuris veikia kaip iboprofenas– populiarus nesteroidinis priešuždegiminis vaistas .Jis veikia blokuodamas fermentą, vadinamą  cyclooxygenase , kuris yra pagrindinis uždegiminio proceso etapas . Tyrėjai apskaičiavo, kad oleocanthalo kiekis 50 ml (apie 3,4 šaukšto) pirmo spaudimo alyvuogių aliejaus turi panašų poveikį kaip 10% ibuprofeno skausmui malšinti.
Taip pat turime tyrimų, įrodančių, kad alyvuogių aliejaus fenoliai gali tiesiogiai sumažinti uždegimo procesą organizme . Atminkite, kad kol lėtinis žemo lygio uždegimas išvirs į ligą , prireiks kelių metų ar dešimtmečių.
Jei nuolat valgysite daug pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų, tai jums gali pavykti išvengti lėtinių uždegimų ir ypač širdies ligų .
Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus

veikia kaip apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų
Širdies ir kraujagyslių ligos (širdies ligos ir insultas) yra dažniausios mirties priežastys pasaulyje .

Daugybė stebimų tyrimų rodo, kad tam tikrose pasaulio vietose, ypač prie Viduržemio jūros  esančiose šalyse, nuo šių ligų miršta nedaug žmonių . Šis pastebėjimas iš pradžių paskatino domėtis Viduržemio jūros dieta, kuri turėtų imituoti tų šalių žmonių mitybos būdą.  Daugybė Viduržemio jūros dietos tyrimų rodo, kad tai gali padėti išvengti širdies ligų. Viename iš pagrindinių tyrimų jis sumažino širdies priepuolių , insultų kiekį bei   iki  30%  sumažino pacientų mirtį nuo šių priepuolių.  Mes jau žinome, kad  aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus apsaugo nuo širdies ligų . Koks dar teigiamas poveikis?

Teigiamai veikia cholesterolio kiekį

Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus:
– Sumažina organizmo uždegimus:
– MTL cholesterolis:  apsaugo MTL daleles nuo oksidacijos ir sumažina jų įsiskverbimą į mikrofagus.
–  mažina kraujo spaudimą . Tyrimai parodė, kad daugumai pacientų,  kurių kraujospūdis padidėjęs, pradėjus vartoti alyvuogių aliejų,  žymiai sumažėjo kraujo spaudimas . Tiriamiems pacientams iki  48% pavyko sumažėjo  vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio, poreikį .
– gali padėti išvengti nepageidaujamo kraujo krešėjimo, pagrindinių širdies priepuolių ir insultų ypatybių
Atsižvelgiant į žinomą biologinį alyvuogių aliejaus poveikį, nenuostabu, kad žmonės, kurie sunaudoja daugiausiai jo, žymiai rečiau miršta nuo  širdies priepuolio ir insulto .
Manome, kad įrodymai yra pakankamai stiprūs, todėl  rekomenduojame žmonėms įtraukti į savo valgiaraštį alyvuogių aliejų  , o ypač tiems , kurie serga širdies liga , ar  kuriems yra didelė rizika susirgti.
Kiti ypač nekaltojo alyvuogių aliejaus privalumai sveikatai
Nors alyvuogių aliejaus vartojimas daugiausia buvo tiriamas dėl širdies sveikatos, jis taip pat buvo susijęs su daugybe kitų privalumų sveikatai.
Vienas iš galimų vėžio veiksnių yra oksidacinė žala, kurią sukelia laisvieji radikalai , tačiau ypač gryname alyvuogių aliejuje yra daug antioksidantų, kurie mažina oksidacinę žalą. Pirmo spaudimo alyvuogių aliejuje esanti oleino rūgštis taip pat yra labai atspari oksidacijai ir įrodyta, kad ji turi teigiamą poveikį genams, susijusiems su vėžiu. Daugybė bandymų su mėginiais parodė, kad alyvuogių aliejuje esantys junginiai (tokie kaip Hydroxytyrosol ) gali padėti kovoti su vėžiu molekuliniame lygmenyje. Ar pirmo spaudimo alyvuogių aliejus iš tikrųjų padeda išvengti vėžio, dar reikia ištirti kontroliuojamais tyrimais su žmonėmis. Jau yra  preliminarių įrodymų, kad jis gali padėti kovoti su vėžiu ir alzheimerio liga, nors tai turi būti patvirtinta tyrimų metu. 

Add Your Heading Text Here