Alyvuogių aliejus sveikatai

Olive oil for your health
  Alyvuogių aliejų kritikavo dėl aukšto Omega-6 ir Omega-3 santykio (daugiau kaip 10: 1), tačiau atminkite, kad bendras polinesočiųjų  riebalų kiekis vis dar yra palyginti mažas, todėl tai neturėtų rūpėti. Ypač alyvuogių aliejus turi priešuždegiminių medžiagų Žinoma, kad lėtinis uždegimas žmogaus organizme yra viena iš pagrindinių daugelio ligų priežasčių. Tai susiję su širdies ligomis, vėžinėmis ligomis , metabolinį sindromu, diabetu, Alzheimeriu, artritą ir įvairiomis bendromis degeneracinėmis ligomis. Buvo spėliojama, kad vienas iš alyvuogių aliejaus pranašumų yra jo gebėjimas kovoti su uždegimu . Alyvuogių aliejus  – vienas populiariausių aliejų, naudojamų plaukams. Jis tinka visiems plaukų tipams, ypač storesniems, pažeistiems plaukams.Šis aliejus labai sustiprina plaukus ir skatina jų augimą.  

Alyvuogių aliejus Jūsų sveikatai

Jau yra įrodymų, kad pati oleino rūgštis, ryškiausia riebalų rūgštis alyvuogių aliejuje, gali sumažinti uždegimo žymenis, tokius kaip C-reaktyvusis baltymas. Tačiau atrodo, kad pagrindinį priešuždegiminį poveikį daro alyvuogių aliejuje esantys fenoliniai antioksidantai, visų pirma oleocanthal, kuris veikia kaip Ibuprofenas – populiarus nesteroidinis priešuždegiminis vaistas .Jis veikia blokuodamas fermentą, vadinamą Cyclooxygenase , kuris yra pagrindinis uždegiminio proceso etapas . Tyrėjai apskaičiavo, kad oleocanthalo kiekis 50 ml (apie 3,4 šaukšto) pirmo spaudimo alyvuogių aliejaus turi panašų poveikį kaip 10% ibuprofeno skausmui malšinti.
Taip pat turime tyrimų, įrodančių, kad alyvuogių aliejaus fenoliai gali tiesiogiai sumažinti uždegimo procesą organizme . Atminkite, kad kol lėtinis žemo lygio uždegimas išvirs į ligą , prireiks kelių metų ar dešimtmečių.
Jei nuolat valgysite daug pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų, tai jums gali pavykti išvengti lėtinių uždegimų ir ypač širdies ligų .
Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus veikia kaip apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų
Širdies ir kraujagyslių ligos (širdies ligos ir insultas) yra dažniausios mirties priežastys pasaulyje .

Daugybė stebimų tyrimų rodo, kad tam tikrose pasaulio vietose, ypač prie Viduržemio jūros esančiose šalyse, nuo šių ligų miršta nedaug žmonių . Šis pastebėjimas iš pradžių paskatino domėtis Viduržemio jūros dieta, kuri turėtų imituoti tų šalių žmonių mitybos būdą .  Daugybė Viduržemio jūros dietos tyrimų rodo, kad tai gali padėti išvengti širdies ligų. Viename iš pagrindinių tyrimų jis sumažino širdies priepuolių , insultų kiekį bei   iki  30% sumažino pacientų mirtį nuo šių priepuolių.  Mes jau žinome, kad  aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus  apsaugo nuo širdies ligų . Koks dar teigiamas poveikis?

alyvuogių įtaka širdies darbui

Alyvuogių aliejus mažina cholesterolį

alyvuogių aliejus ir laiminga širdis

Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus:

– Sumažina organizmo uždegimus:
– MTL cholesterolis: alyvuogių aliejus apsaugo MTL daleles nuo oksidacijos ir sumažina jų įsiskverbimą į mikrofagus .

–  mažina kraujo spaudimą   . Tyrimai parodė, kad daugumai pacientų,  kurių kraujospūdis padidėjęs, pradėjus vartoti alyvuogių aliejų,  žymiai sumažėjo kraujo spaudimas . Tiriamiems pacientams iki  48% pavyko sumažėjo  vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio,  poreikį .

– gali padėti išvengti nepageidaujamo kraujo krešėjimo, pagrindinių širdies priepuolių ir insultų ypatybių

Atsižvelgiant į žinomą biologinį alyvuogių aliejaus poveikį, nenuostabu, kad žmonės, kurie sunaudoja daugiausiai jo, žymiai rečiau miršta nuo  širdies priepuolio ir insulto .

Manome, kad įrodymai yra pakankamai stiprūs, todėl  rekomenduojame žmonėms įtraukti į savo valgiaraštį alyvuogių aliejų  , o ypač tiems , kurie serga širdies liga , ar  kuriems yra didelė rizika susirgti.

Kiti ypač nekaltojo alyvuogių aliejaus privalumai sveikatai
Nors alyvuogių aliejaus vartojimas daugiausia buvo tiriamas dėl širdies sveikatos, jis taip pat buvo susijęs su daugybe kitų privalumų sveikatai.

Vienas iš galimų vėžio veiksnių yra oksidacinė žala, kurią sukelia laisvieji radikalai , tačiau ypač gryname alyvuogių aliejuje yra daug antioksidantų, kurie mažina oksidacinę žalą. Alyvuogių aliejuje esanti oleino rūgštis taip pat yra labai atspari oksidacijai ir įrodyta, kad ji turi teigiamą poveikį genams, susijusiems su vėžiu. Daugybė bandymų su mėginiais parodė, kad alyvuogių aliejuje esantys junginiai (tokie kaip Hydroxytyrosol ) gali padėti kovoti su vėžiu molekuliniame lygmenyje. Ar alyvuogių aliejus iš tikrųjų padeda išvengti vėžio, dar reikia ištirti kontroliuojamais tyrimais su žmonėmis.

Alyvuogių aliejus ir  alzheimerio liga
Yra preliminarių įrodymų, kad alyvuogių aliejus gali padėti kovoti su vėžiu ir alzheimerio liga, nors tai turi būti patvirtinta atliekant kontroliuojamus žmonių tyrimus.