Post

Alyvuogių aliejaus pažinimas

Pirmo spaudimo alyvuogių aliejų pažinome kelionės po Graikiją metu.  Viskas  prasidėjo nuo graikiškų vestuvių, kuomet teko susipažinti su graikų virtuve, papročiais. Po kelionės liko noras dar kartą grįžti į  Graikiją  ir  iš arčiau pažinti šį kraštą, pamatyti Graikijos gamtą  ir pasimėgauti  graikų tautos kulinariniu paveldu. Per kelis metus apsilankėme šiaurinėje Graikijoje, Atėnuose ir ilgesniam laikui „apsistojome“ Kretoje. Būtent ši sala yra lengvai pasiekiama iš Lietuvos. Dabar galima naudotis kelių oro vežėjų paslaugomis.  Vieni renkasi kelionių organizatorių paslaugomis, kiti – pigius skrydžius. rekomenduoju bilietus pirkti tiesiai ė charter reisus iš avia kompanijos atstovo.

 

 

alyvuogiu aliejus
Alyvuogių aliejaus gimtinė

Kreta

Keliaujant po Kretą visai nereikia kelionių agento  ar viešbučių viskas įskaičiuota. Pirkite tik viešbutį su pusryčiais. Pietums dažnam pakaks arbūzo su feta sūriu,  ar vynuogių. O vakarienę maloniai praleisite vienoje iš  daugelių Kretos tavernų. Jei jums patinka ramybė, rekomenduoju  rinktis Kretos pietus. O jei norite daugiau šurmulio – rinkitės šiaurinę dalį. Ir būtinai nuomokite automobilį. Geriausia savaitei –  dviem, priklausomai kiek ilgai tęsiasi Jūsų atostogos. Nuomos kompanijos galiu rekomenduoti: Populiarias E-95 markės benzinas degalinės 2019 metais kainuoja  apie 1,6€/1ltr. Jei pageidaujate daugiau keliauti ir turite daugiau laiko, galite apsistoti ne viename , o keliuose viešbučiuose. Rinkitės mažus šeimyninius viešbutukus. Jie turi daugiau graikiško savitumo . Maistas juose artimas tam, ką valgo patys graikai. Ką paragauti Kretoje?  

Fantastiškai skanus aliejus

Ką pamatyti Kretoje? Aplankykite  Chania, Rethymno , Agia Galini, Spili . Vakare sustokite  Argyroupoli . Verta aplankyti Zeus urvą,Arkadi ir Preveli vienuolynus. Jei būsite rytinėje Kretos dalyje, aplankykite Agios Nikolaos, bet neverta važiuoti į Vai paplūdimį . Geriau nuvykite į   Komos . Bet nerekomenduoju važiuoti į Matalą. Ten daug turistų. Gultai ir automobilio stovėjimas yra mokami. Važiuokite į Komos, jis už Matalos uolos. Apsistokite Kalamaki miestelyje. Galite  pavakarieniauti Delfinia tavernoje ir pasivaikščioti kelių kilometrų ilgio smėlio paplūdimiu. Tinkamas Alexader beach hotel . Jei būsite vakarinėje Kretos dalyje, būtinai aplankykite Samarijos tarpeklį. Bet į ten važiuokite su vietiniu kelioniu organizatoriumi  arba naudokitės lietuvišku . Po žygio į tarpeklį, suplanuokite vienos dienos poilsį prie jūros. Aplankykite Chania. Kitokio stiliaus miestas .  Būtinai nuvažiuokite arba nuplaukite į Balos. Nuotraukos bus įspūdingos. Elafonisi  yra magiška vieta su mažesniais vaikais. Vandens iki kelių. Bet dažnai ten daug turistų, tai  bendras vaizdas –  lyg pingvinai Antarktidoje.   Labai gražus kelias, aplankykite Sofijos uolą. Į pastaruosius paplūdimius skirkite dvi dienas. O kiek kainuoja kelionė?
alyvuogiu aliejus

Moksliškai ir praktiškai pagrįsta alyvuogių nauda Tavo sveikatai

0
Parduota Litrų
0
Parduota šį mėnesį