„Livio“ Itališkas alyvuogių aliejus

2014 gruodžio 28 alyvuogių aliejus Degustacijos

Livio_alyvuogiu_aliejus_italiskas

Taigi pradėsiu nuo to, kad ieškojau alyvuogių aliejaus, kuris nesikandžiotų kaina ir būtų pakankamai geros kokybės. Nedrįstu reklamuoti, bet šis aliejus man paliko visai neblogą įspūdį.

Pirmą, kas krito į akį, tai aliejaus pakuotė. Įsigijau 500 ml tamsaus stiklo buteliuką. Šio aliejaus galima įsigyti tik Rimi parduotuvėse, tiesa pasakius, ne visose ir tikrinau, bet šiaurės miestelį (Vilniuje) tai tikrai yra. Beje toje parduotuvėje yra tikrai nemažai kitų rūšių alyvuogių aliejaus. Grįžtant prie pirkinio. Kaip tik šiam aliejui buvo akcija, taigi daug negalvodamas, čiupau tą skanuolį. Keista pasirodė, tai, kad už palyginti žemą kainą gauni tamsaus stiklo butelį, plius kur dar visi kiti mokesčiai ir transportavimas iš Vokietijos. Vokietiją ir turėjau omeny, etiketė net blizga nuo vokiškų aprašymų. Iš pat pradžių, kalbant apie aliejų, nieko gero ir nesitikėjau 🙂

Važiuojam toliau. Pagamintas iš vienos rūšies Coratina alyvuogių. Jei aliejus pagamintas iš vienos rūšies alyvuogių, tai labai lengva nuspėti, žinant tos rūšies charakteristikas, koks jo bus skonis ir kokybė.

Taigi spalva: gelsva su žalsvu atspalviu, nenustebkite, jei kartais jums atrodys kitaip, išorinis apšvietimas turi daug įtakos spalvai.

Kvapas: intensyvus vaisių ir žolės aromatas. Aliejus, iš tiesų, pasižymi labai puikiu aromatu.

Skonis: kaip sakoma dėl skonio nesiginčijama, bet šitas alyvuoginis, tai kartumo neišpasakyto. Nesakau, kad kartumas yra blogai, kaip tik, tai ir parodo, kad šiama aliejuje polifenolių yra tikrai nemžai, bet daug pilti ant salotų tikrai nerekomenduočiau, nebent kartumas yra jums priimtinas. Iš tiesų, ką tik nuskintos alyvuogės yra labai karčios, jų beveik neįmanoma valgyti, taip, kad ir pirmojo spaudimo aliejus išlaiko tas savybes.

Ragaujant kartumas jaučiamas ne iškart. Iš pat pradžių aštrumas gomuryje ir tik tada suintensivėja ir pats kartumas. Tai labai būdinga šios rūšies alyvuogių aliejui.

Vienas dalykas, kurio pasigendu, tai etiketėje nurodyto aliejaus rūgštingumo procento. Kaip teko pastebėti Itališko, bei Ispaniško alyvuogių aliejaus gamintojai nelabai yra linkę pateikti tokią informaciją, ko nepasakyčiau apie Graikišką aliejų. Bent jau daugumoje Graikiško alyvuogių aliejaus etikečių rugštingumo procentas yra nurodytas. Pagarba graikams.

Reziumė: aliejus tikrai aukštos kokybės. Kartumas turi savo minusą, bet visumoj, saikingai vartojant, tikrai geras produktas.

 

Duodu: 8 alyvuoges iš 10

alyvuoges_vertinimas_balai_alyvuogiu_aliejus


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *