Coratina

2014 gruodžio 18 alyvuogių aliejus Alyvuogės

Coratina_alyvuoges_italija

Coratina alyvuogės

Kilmės šalis: Italija

Alyvuogių paskirtis: aliejaus gamybai

Medis

Coratina yra viena žymiausių Italijos alyvuogių veislių, daugiausia auginama Apulijos regione, kuriame yra užauginama daugiausia alyvuogių. Ši veislė labai gerai prisitaiko prie skirtingų aplinkos sąlygų.

Vaisius

Vaisius didelis ir ovalus, su daug mažų porų. Alyvuogės sunoksta tolygiai pačioje sezono pabaigoje. Kai kuriais metais, priklausomai nuo derliaus, šios rūšies alyvuogės yra tinkamos ne tik aliejaus gamybai, bet ir valgymui.

Aliejus

Coratina veislės alyvuogių yra gaminamas labai aukštos kokybės aliejus, turintis daug polifenolio. Italijoje gaminamas aliejus pasižymi intensyviu vaisių aromatu ir aštrumu. Įdomu tai, jog aliejus, pagamintas iš kituose kraštuose (pavyzdžiui Argentinoje) augančių Coratina veislės alyvuogių, taip pat pasižymi minėtomis savybėmis.

Agronominės savybės

Coratina vaisius veda anksti bei pasižymi pastoviu ir aukštu derlingumu. Ši veislė yra atspari šalčiui ir dažnai sodinama kartu su kitomis rūšimis dėl kryžminio dauginimosi.

Pastabos

Ši veislė yra labai naudinga siekiant pailginti derliaus nuėmimo laikotarpį, kadangi vaisiai sunoksta vėliau nei daugumoje kitų veislių.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *