Arbequina

2014 gruodžio 18 alyvuogių aliejus Alyvuogės

arbequina-alyvuogiu-rusis-Ispanija

Arbequina alyvuogės

 

Kilmės šalis: Ispanija

Alyvuogių paskirtis: aliejaus gamybai

 

Medis

Arbequina yra viena iš pagrindinių rūšių augunamų Ispanijoje ir taip pat auginamų daugelyje Argentinoje esančių ūkių, tai yra viena iš labiausiai produktyviausių rūšių. Alyvuogių medžiai yra ilgaamžiai, labai opūs ir vidutiniškai išsišakoję ties viršutine dalimi. Anksti subrandina vaisius ir duoda pastovų bei didelį derlių.

 

Vaisius

Arbequina alyvuogės yra mažos ir apvalios, be susiformavusio galiuko ir turi keletą mažų porų. Alyvuogės sunoksta nevienodai ir subręsta anksti sezonui įpusėjus.

 

Aliejus

Arbequina alyvuogių gaunamas labai didelis kiekis, labai aukštos kokybės aliejaus. Aliejus labiausiai vertinamas dėl savo kvapo ir skonio. Šio aliejaus kokybė yra nepastovi, dėl jame esančio mažo lygio oleino rūgšties ir palyginti nedidelio kiekio polifenolių.

 

Agronominės savybės

Kadngi šios rūšies medžiai yra labai opūs, todėl jie sodinami labai tankiai. Alyvuogės alyvuogiu_derliaus_surinkimo_masinaužauga mažos ir jų derliaus surinkimas yra labai nepatogus, šiam tikslui yra naudojamos specialios mašinos, kurios apima visą medį (ž. paveikslėlį). Arbequina žydėjimo periodas yra vidutiniškas lyginant su kitomis rūšimis ir jos laikomos save apsidulkinančiomis. Šių alyvuogių rūšis yra atspari šalčiui ir toleruojanti druskingą terpę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *