Alyvuogių aliejus ir imuninė sistema

2014 gruodžio 7 alyvuogių aliejus Verta žinoti

Alyvuogių aliejus atlieką labai svarbų vaidmenį stiprinant imuninę sistemą.

imunitetas

Kas yra imuninė sistema?

Imuninė sistema gina mūsų kūną nuo visokiausių pašalinių organizmų ir kenkėjiškų veiksnių (toksinų, mikroorganizmų, parazitų, stabdo vėžinių lastelių formavimąsi ir etc.), taip pat koordinuoja specifines ir nespecifines gynybos priemones.

Nespecifinė arba įgimta gynyba yra pirminis gynybinis blokas prieš visokius piktybinius mikroorganizmus. Šis gynybinis blokas yra sudarytas iš odos, gleivinių, komplemento sistemos (tai sistema sudaryta iš 20 kraujo plazmos baltymų gaminamų kepenyse, kurie padeda sunaikinti mikroorganizmus, etc.) hormoninių faktorių, etc. ir jų veiksmai nėra įtakoti pirminio sąlyčio su kenkėjiška forma.

Specifinei gynybai po sąlyčio su kenkėjiška forma būtinas B-limfocitų (humoralinė sistemos) ir T-limfocitų (ląstelių sistemos) dalyvavimas.

Įgimtas imunitetas į didžiąją dalį mikrobų atsako vienodai, tuo tarpu specifinė gynyba reaguoja priklausomai nuo mikroorganizmų rūšies, tam, kad kenkėjiška forma būtų pašalinta kiek įmanoma efektyviau.

Alyvuogių aliejus ir imuninė sistema alyvuogiu_aliejus_salotos

Tyrimais įrodyta, kad alyvuogių aliejaus vartojimas padeda atlaikyti mikroorganizmų, bakterijų ir virusų atakas stiprindamas imunitetą.

Nuo seno yra žinoma, kad vitaminų ir mineralų trūkumas imuninei sistemai gali turėti neigiamą poveikį.

Naujausių tyrimų išvadomis įrodyta, kad alyvuogių aliejuje esančios riebalų rūgštys yra puikios sąjungininkės mažinant svarbius imunologinius parametrus, tokius kaip abiejų B ir T ląstelių limfocitų proliferaciją (ląstelių populiacijos augimas dalijimosi būdu) sukeltą specifinių mitogenų (cheminė medžiaga, kuri skatina ląstelių dalijimąsi).

Buvo įvardyta, kad šios riebalų rūgštys atlieka svarbų vaidmenį įvairiose imuniteto funkcijose. Jos dalyvauja reguliuojant uždegiminius procesus, taip pat jos gali būti veiksmingos kai kurių autoimuninių ligų gydymui ir apskritai visos imuninės sistemos reguliavimui.

Alyvuogių aliejus ir reumatodinis artritas

Reumatoidinis artritas yra lėtinė uždegiminė imuninė liga, kuri paveikia sąnarius ir kurios atsiradimo priežastys yra nežinomos. Buvo spėjama, kad šios ligos atsiradimo priežastis lemia genai, infekciniai veiksniai, hormonai ir dieta. Taip pat keletą atliktų tyrimų duomenimis buvo pasiūlyta, kad alyvuogių aliejus gali padėti sumažinti šios ligos simptomus, tačiau tyrėjai nepateikė pagrindžiančių patvirtinimų apie tokį apsauginį poveikį.

Neseniai paskelbti tyrimo rezultatai rodo, kad reguliariai vartojant alyvuogių aliejų galima sumažinti besivystančio reumatoidinio artrito riziką.

Pasak tyrimo autorių, žmonės, kurie laikėsi dietos, kurios sudėtyje buvo didelis alyvuogių aliejaus kiekis turėjo mažiau rizikos susirgti šia liga. O tiems, kurie suvartojo mažiau alyvuogių aliejaus, rizika susirgti reumatoidiniu artritu padidėjo 2,5 karto.

Nors kaip veikia šis mechanizmas dar nėra aišku, bet antioksidantai, kaip įtariama, daro teigiamą poveikį.

 

Šaltinis: http://www.internationaloliveoil.org/

Išversta alyvuogiualiejus.lt užsakymu


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *