Alyvuogių aliejaus nauda nėštumo metu ir augančiam organizmui

2014 gruodžio 18 alyvuogių aliejus Verta žinoti

nieščia_moteris_alyvuogiu_aliejus

Alyvuogių aliejus atlieka svarbų vaidmenį embriono vystymuisi nėštumo metu ir šio produkto trūkumas gali turėti neigiamos įtakos vėlesniam kūdikio vystymuisi.

Buvo įrodyta, kad pogimdyminiu periodu besivystantiems kūdikiams, kurių mamos nėštumo metu vartojo alyvuogių aliejų, diagnozuoti geresni ugio, svorio, elgsenos ir psichomotorinių refleksų rezultatai.

Embrionui yra reikalingas E vitaminas, kuris skatina jo vystymąsi. Kątik gimusiam kūdikiui taip pat yra reikalingos E vitamino atsargos, kurios padeda kovoti prieš deguonies sukeltą stresą, kai kūdikis pirmą sykį įkvepia. Alyvuogių aliejuje yra pakankamas šio vitamino kiekis, kuris ir apsaugo aliejų nuo oksidacijos.

Taigi, tiek maisto rūšis, tiek jo kiekis suvartojamas nėštumo mitybos metu, atlieka svarbų vaidmenį embriono medžiagų apykaitos prisitaikymo procese.

Alyvuogių aliejus ir maitinimas krūtimi

Kūdikio maitinimo metu vitaminas E, esantis motinos kraujyje, yra sukoncentruotas krūtų liaukose, taigi mama pastoviai aprūpina kūdikį šio vitamino atsargomis. Todėl yra labai svarbu išlaikyti pakankamą kiekį E vitamino maitinant kūdikį krūtimi.

Vitaminas E yra taip pat rekomenduojamas paaugliams ir kątik gimusiems vaikams, turintiems inkstų ar kasos nepankamumą, todėl, kad jis turi palankų poveikį kepenų ir tulžies latakų sistemai.

Alyvuogių aliejuje yra pakankamai kūdikio vystymuisi reikalingų nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Be to jame yra panašus linoleno ir linolo rūgščių (nepakeičiamųjų riebalų rūgščių) santykis kaip motinos piene.

Oleino rūgšties (nesočiosios riebalų rūgšties) teigiamas poveikis tęsiasi ir po gimdymo. Be to, tyrimais yra įrodyta, kad šios rūgštys yra efektyvios užkertant kelią tokių ligų kaip hipercholesterolemija ir aterosklerozės vystymuisi, kurios gali pasireikšti vaikystėje. Oleino rūgštys taip pat daro deigiamą įtaką augimui ir kaulų tvirtumui kūdikio vystymosi metu.

Mitybos reikalavimai

Nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu yra rekomenduojama vartoti daugiau riebalų, pirmiausia nesočiųjų riebalų, tuo pačiu, kiek įmanoma sumažinant sočiųjų riebalų ir cholesterolio kiekį. Turi būti laikomasi bendrųjų mitybos taisyklių – kontroliuojamas suvartojamų kalorijų kiekis, kad išvengtumėte svorio prieaugio.

Vaikai iki trijų metų turi skirtingą poreikį maistinėm medžiagom negų vaikai virš trijų metų. Keturiasdešimt procentų sunaudojamos energijos vaikai gauna iš riebalų, nesvarbu ar tai būtų krūtų pienas ar kitokios rūšies pienas. Rekomenduojama laikytis šių mitybos reikalavimų norint užtikrinti tinkamą energijos ir maistinių medžiagų pasisavinimą, reikalingą augančiam organizmui.

 

Daugiau apie alyvuogių aliejaus cheminę charakteristiką galite rasti paspaudę čia (anglų kalba):

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *