2014 JUODIEJI ALYVUOGIŲ DERLIAUS METAI

2014 gruodžio 15 alyvuogių aliejus Naujienos

alyvuogiu-aliejaus-rusys-buteliai

2014 metai Italijos alyvuogių aliejų gamintojams įstrigs atminty, kaip „Juodieji metai“.

Šie metai buvo labai blogi, kalbant apie alyvuogių derlių. Oras buvo buvo puikus, bet buvo puikus ne alyvuogių augimui, o musėms, kurios minta šiais vaisiais. Taip pat iš kažkur atsiradęs užkratas, kuris sunaikino šimtus tūkstančių alyvuogių medžių Apulijos regione.

Ispanijos alyvuogių aliejų gamintojai šiais metais pagamins apytikriai 1 milijoną tonų mažiau aliejaus nei pernai.

Pasaulinės alyvuogių aliejaus gamybos apimtys tariamai sumažės iki 27%. Tai ypač neigiamai paveiks, šį agrokultūrinį sektorių.

Tuo tarpu, kaip ir galima tikėtis, Itališko alyvuogių aliejaus kainos per praėjusį mėnesį jau pakilo 50 procentų iki maždaug 6 Eurų už litrą.

Visą tai, taip pat paveiks kainų augimą mažmeninėje rinkoje ir nepalankūs klimato pokyčiai bus pretekstas įvairioms apgaulėms, kas liečia alyvuogių aliejaus kokybę ir kainas.

Italijos agrikultūros asociacija „Coldiretti“ skambina varpais dėl užsenietiško aliejaus antplūdžio, kuris, remiantis Istat duomenimis per pirmuosius 2014 metų septynis mėnesius, labai padidėjo. „Jeigu tokia tendencija išliks“, sakė asociacijos, Roberto Moncalvo prezidentas „Italijoje importuojamas alyvuogių aliejus 2014 metais pasieks rekordinį lygį“, o tai bus paskata įvairiems sukčiavimams. Didžioji dalis, tai yra du iš trijų butelių, išpilstomo alyvuogių aliejaus bus įvežtinis. Roberto pataria „Skaitykite etiketes ant butelių, ypač mažu šriftų parašytą informaciją“.

Tiesiog pačiu laiku, vartotojams primenama, kad nuo gruodžio 13 dienos įsigalioja naujas alyvuogių aliejaus ženklinimo įstatymas, kuris padės atskirti tikrą aliejaus prigimtį.

Neseniai buvo pakeisti 29/2012 reglamente esantys alyvuogių aliejaus prekybos standartai, kurie reikalauja:

  1. Informacija, kuri pateikta ant alyvuogių aliejaus pakuočių, turi būti parašyta vienodų šriftu ir dydžiu. ES tikisi, kad tai padės sustabdytį netinkamai pateikiamą informaciją, kaip pavyzdžiui, informacija apie aliajaus kokybę ar kilmės šalį pateikiama sunkiai įskaitomu tekstu;

  2. Ant galinės etiketės turi būti aiškiai nurodyta, kad aliejus turi būti laikomas vėsioje ir tamsioje aplinkoje. Tai padės vartotojams išlaikyti alyvuogių aliejų geros kokybės ilgesnį laiką;

  3. Alyvuogių derliaus metai etiketėje gali būti nurodomi tik tuo atveju, jei alyvuogės yra tik iš to pačio derliaus. Tai padės pirkėjamas nustatyti aliejuas šviežumą;

  4. ES valstybės narės turisustiprintialyvuogių aliejaus kokybėspatikrinimus-remiantis rizikos analize, taip pat ir pritaikyti sankcijas. Išsamios metinėsataskaitos apiepatikrinimųrezultatus turi būti išsiųsti

Alyvuogių aliejaus pramonė su džiaugsmu sutiko naujienas: „Nėra jokių abejonių, kad reikalavimas kilmės nuorodai ant priekinės etiketės dalies, ypač tyro alyvuogių aliejaus, kur anksčiau buvo pateikiama informacija tik galinėje etiketėje, padės vartotojams išsiaiškinti ir suprasti kokios kilmės yra aliejus,“ sakė Assitol Federolio.

Aiškesnis ženklinimas, tai yra teigiamas žingsnis, tiek vartotojams, tiek sukuriant pridėtinę vertę gamintojams, šiuo juoduoju metų laikotarpiu.

Tuo tarpu teisėsauga imasi visų galimų veiksmų sustabdyti klaidingai paženklintus alyvuogių aliejus, kurių etiketėse nurodyta, kad alyvuogių aliejus yra pagamintas Italijoje ir yra ypač tyras, nors iš tikrųjų tai yra kalidinanti informacija.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *